V ponedeljek, 15. aprila 2024, je na šoli potekala slovesna otvoritev razstave Vojna za samostojno Slovenijo 1991, v organizaciji Policijskega veteranskega društva Sever Maribor. Kulturno dogajanje so popestrili učenci šolskega pevskega zbora, policijski orkestrski sestav ter devetošolec Luka Nikola Hribar, ki je povezoval celotno dogajanje. Razstava bo v šolski avli na voljo za ogled naslednjih 14 dni, preko nje pa bodo učenci spoznavali dogajanje pred osamosvojitvijo, čas osamosvojitvene vojne in dogodke po njej.

Želimo si, da bi se vsi skupaj večkrat zavedali, koliko odločnosti, poguma in enotnosti je bilo potrebno, da smo dosegli cilj, da imamo danes svojo državo, s čimer so nam resnično vsak dan dovoljene sanje.