V okviru karierne orientacije so imeli devetošolci že prvi tehniški dan, ki je bil v četrtek, 8. septembra. Učencem sem že v šoli predstavila potek dejavnosti. Učenci so se najprej lotili dela v razredu, ko so se seznanili z različne vprašalniki. Spoznavali so svoje osebnostnih lastnosti, učne stile, delovne in učne navade. Razmišljali so v čem so dobri, manj uspešni in kje že imajo izkušnje.

Po malici je sledil odhod v Rdečo dvorano in devetošolce vsakega oddelka smo razdelili v tri manjše skupine. Ljudska Univerza v Kočevju in Podjetniški inkubator Kočevje sta pripravila Promocijo zaposljivih in deficitarnih poklicev skozi zgodbo. Prvo uro smo obiskali stojnice, ki so nam bile dodeljene po razporedu. V drugi uri so lahko učenci prosto prehajali od stojnice do stojnice in se zadržali tam, kjer jih je prestavitev najbolj zanimala in katerih predstavniki podjetij / šol so jim bili najbolj zanimivi.

Predstavljeni poklici:

27. Veterinarski tehnik
  28. Strojnik- CNC operater – mehatronik
  29. Magister farmacije

Učencem je bil tehniški dan všeč, drugo leto ga ponovimo z naslednjo generacijo!

Na fb strani Ljudske univerze so pripravili kratek prispevek, vabljeni ste k ogledu: https://www.facebook.com/ljudska.univerza.kocevje

Meta Rupar