V torek, 20. 3. 2018 je na kompleksu Jezero potekala 3. seja Občinskega sveta za mlade. Na seji so sodelovale vse kočevske osnovne šole in GSŠK. Našo šolo in interese, ideje, ter pobude učencev šole je zastopalo pet na šolskem otroškem parlamentu izvoljenih učencev, trije devetošolci, Jure Fotivec, Julija Abram, Žiga Murn Lindič, ter dve sedmošolki, Dea Doutlik in Lana Pečnik. Rdeča nit seje je bila tema letošnjega otroškega parlamenta, Šolstvo in šolski sistemi. S svojim glasom, argumenti, idejami, načrti so zelo uspešno predstavili delo na šoli in sodelovalno komunicirali z vsemi prisotnimi na seji. Nanizali so kar nekaj dobrih, z načrti podprtih predlogov za razvijanje Kočevja z vidika potreb mladih (nekaj predlogov: ureditev proge za tek na smučeh, ureditev kočevskega jezera, obnovitev Trim steze, izdelava kolesarnic ob šolskih objektih, izboljšati javno razsvetljavo po nekaterih kočevskih ulicah, pokrito drsališče, tenis igrišče, ter drugi športni objekti, ureditev kolesarskih poti skozi celotno Kočevje, srednješolsko šolanje v Kočevju…)

Mentorica OP: Tina Stopar

Župan občine Kočevje dr. Vladimir Prebilič je utrinke iz seje strnil v zapis:

Danes smo v slabih treh urah »oddelali« eno najzanimivejših sej občinskega sveta. Gre za 3. sejo občinskega sveta za mlade, ki smo jo izvedli v sodelovanju z vsemi šolami v naši občini. Otroci so se res dobro pripravili, obdelali smo izzive šolskega sistema, aktualne tematike v naši občini, predvsem pa so mladi občinski svetniki podali veliko zanimivih predlogov in pobud. Izpostavili so na primer željo po večji vpletenosti mladih v oblikovanje učnih načrtov, dogovorili smo se, da podamo ravnateljem oz. ravnateljicam pobudo glede šolske prehrane, preučimo možnosti za vzpostavitev kolesarnic pri šolah, več športne ponudbe na jezeru itd. Ena pomembnejših stvari pri vsem tem pa se mi zdi to, da mladi vidijo, da jih slišimo in da z aktivnim državljanstvom lahko dosežejo spremembe. Pred leti smo tako na primer dobili fitnes naprave na prostem, načrtujemo družabni prostor v Gaju, lani smo izpeljali ples za osnovnošolce v KCK in danes smo se dogovorili, da ga tudi letos ponovimo.