Pretekli teden sta nas obiskala gasilec Andrej Grabrovec in gasilka (tudi naša učiteljica) Polonca Kalič iz prostovoljnega gasilskega društva Dolga vas. Ker nam jo je na ta dan dež malo zagodel, sta v telovadnici postavila zanimiv poligon pri katerem so otroci z ročnikom izvajali štafeto in premagovali različne ovire, prelivali lončke v posodo in spoznavali gasilsko opremo, oblačila in orodja. Po zabavnih nalogah smo odšli na dvorišče šole, kjer nam je gasilec Andrej predstavil gasilsko vozilo. V učilnici pa smo se pogovarjali o varnem izhodu iz goreče stavbe (evakuaciji), o ukrepanju v primeru požara, oskrbi opeklin, izdelali smo lutko gasilca, prebrali zgodbico o pogumnemu Ježku Snežku, jo ilustrirali.

Dan je minil sproščeno, zabavno in hkrati poučno za kar se moramo zahvaliti gasilcu Andreju in gasilki Polonci, ki si vsako leto vzamete čas za najmlajše.

Aktiv 1. razreda