Spoštovani starši,

upam, da za mokrim vikendom, le dočakamo menjavo vremena in otoplitev… Jutri izvete ali bomo lahko glede na vreme izvedli športni dan – Naša šola miga… Vse informacije dobite na maile in bodo na spletni strani…

Danes pa se na vas obračam s prošnjo. Gotovo so tudi vas dosegle novice o dogajanju v Celju, ko se je kar nekaj deklet in fantov fizično in verbalno spravilo na posameznico, kar pa je vsaj zame najbolj zaskrbljujoče pa je to, da je bilo tam kar nekaj snemalcev, ki so v želji po “všečkih” to snemali, ob tem navijali in brez trohice slabe vesti delili na socialnih omrežjih… Tu se pred nami kaže vse to na kar že dolgo opozarjamo – empatičnost družbe je na najnižjem nivoju.

Na šoli se o vsem tem veliko pogovarjamo pri RU, pri pouku, šolski skupnosti, šolskem parlamentu… Prav s tem namenom, da še dodatno ozavestijo in apelirajo na otroke, pa so pri Neodvisen.si naredili oddajo, ki si jo bodo ogledali vsi naši učenci z razredniki od tretjega razreda naprej, lepo pa vas bi prosil, da si jo skupaj z otroki pogledate tudi vi doma in se o vsem še pogovorite… Vsi moramo delati na tem, da bo našim otrokom, mladostnikom, mar za sočloveka… Ne vem kako se bi počutili, če bi na posnetku videli svojega otroka, ki se bi ob takih stvareh vedel navijaško, oholo… Taka dejanja so žal odraz vzgoje, ki pa se zrcali v starših in družini. In z otroki, se je potrebno o tem pogovarjati, nujno pogovarjati…

Res lepo vabljeni k ogledu tudi v mojem imenu.

Vabilo ekipe Neodvisen.si:

Radi bi vas spomnili na oddajo o nasilju, ki bo danes ob 10.30 na Neodvisen.TV potekala V ŽIVO na www.neodvisen.tv.

Oddaja bo trajala 40 minut, nato pa bo na voljo tudi za ogled za nazaj – brez aktivacijske kode.

Vabljeni k ogledu – skupaj z mladostniki.

Pomembno ta teden:

– četrtek – zadnji šolski ples v tem letu za osmošolce in devetošolce v avli šole… Poskrbljeno bo za varnost in gotovo bo lepo…

– petek – športni dan Naša šola miga. Vsa obvestila še dobite…

Bodite dobro

Peter Pirc, ravnatelj

Dostopnost