V PONEDELJEK, 24.6.2019, smo na Osnovni šoli Zbora odposlancev Kočevje zaključili šolsko leto 2018/2019 s proslavo. Kratek program so popestrili učenci tretjega razreda, ki so pod vodstvom svoje učiteljice Nataše Bjelajac uprizorili poletno različico Na lepi modri Donavi, učenci četrtega razreda z učiteljico Urško Rupnik so ustvarjali z zvočnimi cevmi.

Naša šola je prejela Eko listino in zeleno zastavo, saj smo se že lansko leto pridružili programu Eko šola, ki sta ga prevzeli učiteljici Neža in Tatjana. Listino je šoli predal Gregor Cerar, ki je  pohvalil delo obeh mentoric in šole na splošno.

Otroški pevski zbor pod vodstvom Mojce Hribar Osmak je krajšo podelitev zaključil  z Eko pesmico.

Ravnatelj šole Peter Pirc in pomočnica ravnatelja Magda Gornik sta najuspešnejšim učencem podelila priznanja.

Program sta  vodili Zarja  in  Živa .Poudarili sta, da se morda ne zavedamo tega, da imamo svojo državo ter da je pomembno, da se med seboj dobro razumemo in si pomagamo.

Program se je zaključil z dobrimi željami in skupno pesmijo Otroškega pevskega zbora in Mladinskega pevskega zbora  pod vodstvom Mateje Junc, Tu, kjer sem doma.

Lepe počitnice vsem!

Mateja Junc