Danes smo na Osnovni šoli Zbora odposlancev Kočevje ob koncu kulturnega dne in v počastitev občinskega praznika pripravili kratko proslavo. Ravnatelj Peter Pirc je v kratkem nagovoru poudaril pomen kulturne dediščine za vsakega in tako tudi za vse nas, ki živimo v Kočevju. Voditeljici programa Klara in Rebeka sta nas popeljali skozi pomembne ustanove in stavbe v Kočevju. Učenci so aktivno sodelovali v proslavi. Zlasti zanimivo je bilo , ko so se morali spomniti naslovov vseh osmih tem iz projekta RTM v katerem že osmo leto sodelujejo vse šole iz občine Kočevje. Tako je bilo hkrati poučno in upamo, da tudi zabavno. Mladinski pevski zbor pod vodstvom Mateje Junc je s pevskim vložki sodeloval v tekstovnem delu. Z veliko predanostjo so zapeli tudi tradicionalno Amazing grace , a tokrat v etno- izvedbi.Za sladkorček na koncu prireditve je poskrbel otroški pevski zbor Piki Jakob pod vodstvom Mojce – Hribar Osmak in Andreje Pogorelec – Šenk. Zapeli so pesem Tu sem doma, s katero se bodo predstavili tudi na osrednji mestni prireditvi.

Mateja Junc, vodja proslave