Učenke Eva Hozjan Vrbos, Iva Šalehar in Nina Žurga (vse iz 6. c) so se povezale v empatiji, sočutnosti in dobrodelnosti. Samoiniciativno so pripravile in izvedle dobrodelno akcijo izdelave in prodaje nakita, s katero želijo pomagati naši učenki Zali in njeni družini. V svojem nagovoru po zvočniku so učence pozvale, naj se odpovedo kakšni čokoladi ali bonbonom in s prihranjenim denarjem pomagajo družini v težki situaciji.

Šestošolke so pristopile izjemno predano, zato so jih učenci naše šole nemudoma podprli z nakupom. Prvič so to lahko storili minuli petek, druga priložnost bo že danes, 23. 10. 2023, v drugi polovici tedna pa bodo izdelki na voljo tudi učencem v šoli na Reški cesti.

Evi, Ivi in Nini se iskreno zahvaljujemo za dober zgled, v bodoče pa si želimo, da bi jih v dobrodelnosti posnemalo čim več učencev.

 

Dostopnost