Proslava za učence šestih, sedmih in osmih razredov je potekala v atriju Osnovne šole Zbora odposlancev.

V uvodu je Mladinski pevski zbor zapel himno. Rdeča nit proslave je bila 30. obletnica samostojne Slovenije. Povezovalec proslave Luka Nikola Hribar nas je popeljal skozi zgodovinski razvoj naše mlade države. Da je branje knjig pomembna vrednota učenci že vedo, Nana Maja Hribar pa je prebrala poslanico , ki je bila objavljena ob svetovnem dnevu knjige. Pesnik Tone Pavček je tesno povezan z razvojem naše samostojnosti, Zala Zule Rajh je za to priložnost prebrala pesem Vesoljec.

Ravnatelj Peter Pirc in pomočnica ravnatelja Magda Gornik sta podelila priznanja učencem, ki so bili v tem letu najbolj uspešni.

Ob koncu je sledila zahvala vsem učiteljem in zaposlenim na šoli, ki so v letošnjem  koronskem letu  vse učence naše šole spodbujali in jim stali ob strani.

Za zaključek je Mladinski pevski zbor skupaj z mentorico Matejo Junc zapel ob spremljavi kitare.

Vsem smo zaželeli sproščene počitnice in na veselo snidenje zopet jeseni.

Vodja proslave, učiteljica Mateja Junc

Fotografije, učiteljica Neža Sedej