LandArt, delo z zemljo ali zemeljska umetnost je umetniško gibanje, ki je neločljivo povezano s krajino. Ustvarja se v naravi z uporabo naravnih materialov, kot so zemlja, kamen (prodniki, skale, kamni), organski mediji (hlodi, veje, listje) in voda z vnesenimi materiali. To ni umeščanje skulptur v pokrajino, to je nastajanje skulptur po ‘nareku’ pokrajine z materiali, ki so v pokrajini.

Pri likovni umetnosti smo spoznavali prvine Landarta. Po projekciji slik Andy-ja Goldsworthy, enega najslavnejših LandArt umetnikov, smo se se odpravili na travnik pred šolo in se prepustili praktičnemu spoznavanju te likovne zvrsti. Otroci so ustvarjali s pomočjo naravnih materialov. Več o tem pa povedo slike.

učiteljica Katja G. Pucelj