Poimenovali smo jo kar Po jesenskem gozdu. V petek, 13.10.2017, smo se odpravili izpred šole do Rudniškega jezera, pot nadaljevali proti Željnam in v gozdu zavili desno. V približno petih km gozdne poti smo bili deležni čudovitih jesenskih barv, toplega sonca in uživanja v kolesarjenju. Prišli smo do Cvišlerjev in se po glavni cesti odpravili proti mestu. Skozi Mestni log smo pot nadaljevali do MTB parka, kjer so nekateri preizkusili vožnjo po trailu Veronika, drugi so preizkušali svoje spretnosti na kolesu in lovljenje ravnotežja, nekateri so vozili po »pumptracku«, nekateri pa le uživali v toplem oktobrskem soncu. Pot smo zaključili pred šolo, tradicionalno s piškoti in sokom.
Velja omeniti, da smo imeli tokrat rekordno število kolesarjev, saj je pedala vrtelo kar 21 otrok ter 4 spremljevalci. Upamo, da nam letos uspe vsaj še ena etapa.

Mentor: Peter Gradišar