Kolesarska potepanja: 5. etapa “Priprava na Mestni vrh”

V petek, pred velikonočnimi prazniki smo ponovno skočili na kolo. Tokrat je kolesarilo 12 učencev, od tega le ena učenka. Seveda si v prihodnje želimo, da bi bilo učenk več.

Tudi tokrat smo vozili le po gozdnih poteh in občudovali prebujanje lepe narave. Pot nas je od šole vodila, mimo CŠOD Jurček, po Rožni cesti do Marofa, kjer smo se začeli vzpenjati proti Mestnemu vrhu. Povzpeli smo se vse do »1. serpentine«, kar je precej visoko in tudi tokrat so vsi kolesarji pokazali veliko mero vztrajnosti in prav vsi uspešno prišli do najvišje točke tega dne. Sledila je nagrada – spust, kjer smo se učili pravilnega zaviranja in tudi vožnje z upoštevanjem varnostne razdalje. Pri kamnolomu smo se ustavili, saj se je skupina starejših fantov povzpela nad smučišče v Dolgi vasi, druga skupina pa je nadaljevala spust in se potem odpravila proti brunarici v Dolgi vasi. Za fante nad smučiščem je sledil spust po celotnem trailu Veronika (slika na mostu), skupina pri brunarici pa je dvakrat opravila s polovico istega traila. Ko smo se srečali, so se na nebu začeli zbirati sivi oblaki in nekaj začetnih kapelj je poskrbelo, da smo se hitro znašli na tradicionalni malici pred šolo.

Imeli smo se super, nekaj vtisov lahko vidite tudi na spodnjih slikah. Kmalu gremo ponovno v akcijo.

Mentor: Peter Gradišar