Nobena stvar ne naredi
da je naredil najboljše,
kar je mogel.
Mihailo Pupin

Poleg veselega pričakovanja zaključnih spričeval in pozdrav počitnicam smo na OŠ Zbora odposlancev zadnji šolski dan obarvali s prireditvijo v šolski avli. Voditeljici prireditve Aleksandra in Megi ter nastopajoči učenci so učence in učitelje popeljali skozi enourno pevsko, plesno, glasbeno in deklamacijsko prireditev. Mladinski pevski zbor, pod mentorstvom učiteljice Mateje Junc, je s svojimi melodijami popestril vmesne točke učencev. Zapeli so slovensko in evropsko himno, pa tudi vsem znano pesem Slovenija, od kod lepote tvoje. Še dva nastopa pa sta pokazala, da učenci znajo peti tako rock balado Nothing Else Matters kot tudi hrvaško pop pesem izvajalca Gibonnija, Oprosti. Nekateri izmed nagrajenih učencev natečaja Moja domovina so z branjem nagrajenih del predstavili, kaj čutijo do domovine in domačega kraja. Ob tem smo tudi počastili rojstni dan Slovenije, Dan državnosti. Učenki Ana Drobnič na kitari in Anastasia Negruta na violini sta predstavili svoj glasbeni talent. Učenec 5.razreda, Anej Oman, je z deklamacijo dokazal, da si resnično zasluži letošnjo nagrado natečaja Župančičeve frulice. V drugem delu prireditve sta ravnatelj Peter Pirc in pomočnica ravnatelja Magda Gornik podelila priznanja najboljšim učencem OŠ Zbora odposlancev od 6. do 8.razreda. Pred samo podelitvijo je ravnatelj dejal: ”Vsi, ki boste prejeli priznanje si tega nedvomno zaslužite, saj ste skozi celo leto trdo delali in krepili vrednoto delo. Vse ostale pa prosim za močan aplavz vsem, ki bodo prihajali na oder, saj je to najmanj kar jim lahko date. Bodimo ponosni na te naše najuspešnejše učence in jim uspeh privoščimo. Privoščiti uspeh drugemu, je plemenita gesta pravih prijateljev.” Priznanje ravnatelja in močan aplavz so dobili naslednji učenci: Din Dervišević, Žiga Murn Lindič, Urška Kalabota, Julija Abram, Nik Južnič, Iza in Hana Delić, Matej Erent, Nejc Podlogar, Maja Janeš, Brina Obranovič, Ula Otoničar, Uroš Janež, Vitan Maj Hribar, David Stevanić, Maja Buzuk, Vid Ožbolt, Tonja Fotivec, Sara Kordiš, Rebeka Legvart, Maja Delić in Megi Topalović. Podelitev je zaključil še s sporočilom učiteljem: ” Seveda pa na koncu in daleč od tega, da je to poslednje. Dragi učitelji… velik del teh stvaritev je posledica vašega truda in uspeh naših učencev je seveda tudi vaš uspeh, vas kot mentorjev. Tako kot vedno rečem, ponosen sem na vas, zelo ponosen na vaše delo in vaš trud, vsak tak uspeh pa pomeni še večjo obvezo in še večja moja pričakovanja za naprej… To pa pomeni rast vas kot osebnosti in tudi rast šole… A to je naše delo, če smo predani učencem, pride uspeh in pride spoštovanje učencev. To kar si vsi želimo. In vi spoštovanje njih imate.”
Prireditev se je zaključila s plesno točko učenk 6. razreda. V dobrem vzdušju so učenci nadaljevali dan v športnem duhu.

Želimo vam prijetne počitnice!

Nikolina Pleše