V sklopu promocije osnovnih postopkov oživljanja, smo na šoli gostili osebo, ki nam nedvomno o tej temi lahko pove največ in tudi najbolj strokovno. Gost za vse 7., 8. in 9. razrede je bil Primož Velikonja, ALS- ERC- in ITLS-inštruktor ter vodja reševalne postaje Kočevje. V treh skupinah je učencem pokazal in jih opozoril kako pomembno je znanje temeljnega oživljanja. Predvsem je pokazal kako tu ne gre toliko za znanje, kot pa za strah ljudi, da pomagajo, da so aktivni in na ta način rešijo marsikatero življenje.
Prepričan sem, da so učenci dojeli bistvo in sicer – vedno pomagaj, ker si ravno ti tisti, ki lahko rešiš življenje.

Velika zahvala Primožu tudi z moje strani za vso energijo in željo, da s temi znanji opismeni tudi naše mlade šolarje.

Peter Pirc, ravnatelj