LEGO SERIOUS PLAY
Petošolci smo deževen in turoben jesenski dan preživeli nekoliko drugače. V okviru Kariernega centra za mlade nam je ga. Maja Rupnik z Ljudske univerze Kočevje vsak dan v en razred pripeljala Luko in Natašo, ki sta s seboj prinesla ogromne škatle lego kock. Z njima smo se družili tri ure, ki so kar prehitro minile. Bilo je zanimivo in zabavno.
Igranje z lego kockami razvija finomotoriko in vzpodbuja domišljijo ter kreativnost, izvajalca pa sta pokazala, kako jih lahko vključimo tudi v učno-vzgojni proces. Izbrane vsebine so bile zelo primerne starostni stopnji otrok, prav tako pristop in metode dela obeh izvajalcev. Učenci so svoje izdelke opisovali ter razložili, zakaj so izbrali določeno obliko, figuro ali poklic. Pri skupinskem delu so se učili sodelovanja in poslušanja.
Alenka Vilicer

Vtisi učencev 5.a:
Tri šolske ure smo se igrali z lego kockami in všeč mi je bilo sestavljanje poklicev in mesta.
Tisa
Na začetku smo delali čim višje stolpe, z možičkom na vrhu. To mi je bilo najbolj všeč.
Amai
Bilo mi je všeč. Najraje sem delal pošast. Najbolj mi je uspela tovarna Jaskawa.
Matic
Delali smo veliko zanimivih stvari, tudi najboljši poklic in najbolj neumen poklic. V naši skupini smo sestavili trgovski center in zmagali smo v tekmovanju z avtočkom, saj smo ga naredili iz legic tako lahkega, da smo ga najhitreje pihnili po mizi.
Alja
Po poklicu bi bil najraje trener lego kock… če bi ta poklic obstajal…
Domen
Všeč mi je bilo delo v skupinah. Najbolj mi je uspel robot.
Vita
Zgradila sem policijsko postajo iz lego kock. Zelo mi je uspela.
Lara
Sestavljali smo posamične in skupne projekte, svoje lego zgodbe. Najraje sem sestavljal poklice, ki so mi tudi najbolj uspeli.
Ažbe
Najboljše mi je bilo, ko smo tekmovali z avti, čeprav ni zmagala naša skupina. Rad bi imel tak dan še kdaj, da bi izdelal kar hočem, čisto po svoje.
Tej
Bilo je super, hvala za kocke, ki smo jih dobili za darilo.
Edis
Najbolj všeč mi je bilo, ko smo s kockami predstavili svoj najljubši poklic. Sestavil sem ranč s konji. Zelo mi je uspel.
Tai
Jaz sem sestavil gasilsko postajo in nogomet. Bilo mi je super.
Dino
Najbolj všeč mi je bilo delo v skupini, sestavili smo lego center.
Ula
Rada sem sestavljala iz kock svoj poklic. Naredila sem veterinarsko službo. V skupini smo sestavili trgovski center, ki je imel še zdravstveni dom, slaščičarno, banko in cvetličarno.
Gaja
Bil je najboljši dan v šoli. Predstavil sem več poklicev. Motilo me je, da smo imeli malo časa za sestavljat.
Vito
Sestavila sem cvetlični vrt in banko. Želim si, da bi obstajal krožek, kjer bi sestavljali iz lego kock.
Nina
Naša skupina je sestavila trgovski center. Bilo mi je všeč delo v skupinah, še kdaj bi lahko prišli.
Ema
Najbolj mi je bilo všeč , ko smo na koncu združili vse poklice, ki smo jih posamezniki naredili. Bilo je zakon!
Manja
Všeč mi je bilo, da smo veliko sestavljali. Najraje sem delal robota. Bilo je odlično.
Jošt
Sestavila sem poklic vzgojiteljice. Najboljše mi je bilo, ko smo vse poklice združili in predstavili sošolcem. HVALA ZA VSE!
Lina