Dragi učenci, učitelji, starši in spoštovani bralci…

Prehajamo že v 6. teden učenja na daljavo… Ste si kdaj misli, da bomo tako dolgo sodelovali na tak način? Če bi mene vprašali pred meseci ali je to mogoče, bi se samo nasmejal… A vidite kaj vse smo zmožni.

Najprej, da ne pozabite – po tem tednu so na vrsti počitnice… Hurrra!!! Za VAS, za STARŠE in seveda za taboljše UČITELJE… Jih že pogrešate, a ne? Ena skrivnost – danes jih bom imel vse na ZOOM-u. Najprej vse razredne učiteljice, potem pa še predmetne učitelje in učiteljice… Bo kot v razredu, dve skupini po 26 – misliš, da jih bom obvladal?J Mi predlagaš kaj naj naredim, če bo kateri ali katera klepetala? Vem, da tudi oni pogrešajo drug drugega in seveda vse vas… Večina se ni med sabo videla od tistega 13.3.2020… Enako pridno so se držali vseh ukrepov, še več – morali so biti zgled vsem vam…

Prav je tako, še bolj prav pa je, da ste vi učenci in tudi starši spoznali, kako pomemben in tudi zahteven je poklic učiteljapa takega »tapravega«, ki je široko usmerjen in daje v ospredje posameznikov razvoj, ter je seveda sposoben pogledati učenca kot individuuma, ker tak vsak učenec in kasneje človek je… Glede na vsa dana navodila na naši spletni učilnici, so se res izkazali, predvsem pa to potrjuje obisk mnogih učencev iz drugih šol…

Zahteval sem, da v vsakem navodilu upoštevajo razmere v katerih smo, trenutno situacijo, mogoče krize, ki se porajajo in tudi bodrijo, vam vsem stojijo ob strani… Naredili in pokazali so več kot sem pričakoval in se jim seveda tudi po tej poti zahvaljujem… Vem, da sem velikokrat zahteven do njih, želim razvoj, a samo to je garant, da se lahko potem vedno znajdemo v izrednih situacijah, kot je bila ta… Seveda pa tudi oni vedo, da sem vedno z njimi, da jih znam braniti, znam pohvaliti in da jih cenim, vsakega od njih… Normalno, da so tudi težave, a se o teh vedno odkrito pogovorimo in jih tudi rešimo… Vse to pa nam omogoča, da znamo in zmoremo v vsaki situaciji… medtem, ko so bili mnogi učitelji po Sloveniji 16.3.2020 popolnoma izgubljeni, je pri nas že vse teklo, kot teče danes in to je izjemen uspeh, ki je seveda viden širše…

Torej HVALA moje učiteljice in učitelji za vse narejeno. Ker pa se v teh izjemnih časih lahko zahvalim še na en način, razglašam, da je v petek, 24.4.2020, ravnateljev dan in bomo počitnice začeli dan prej… To ste vedno prosili tudi učenci – evo, dobili ste gaTorej že v petek se za VSE vas in nas začnejo več kot zaslužene pomladne počitnice… Ravnatelj pa bo tisti, ki vam bo dal nalogo MIGANJA in RAZGIBAVANJA čez počitnice, ker bi bil ta dan skupni športni dan za nas vse – Naša šola miga… In tako boste migali »familijarno« cel teden.

Moram zapisat, da boste znali načrtovati počitnice v svojih koledarjih, a še vedno znotraj občine. Sicer ne bo selitve na hrvaško obalo, smo lahko veseli, da živimo v največji občini v Sloveniji in si bo kaj za ogledat… Če se lotite odkrivati naše lepote, jih nikakor ne zaobidete v 10 dnevih počitnic… Koliko kvadratnih km površine že ima naša občina? Zapomnite si le – združene najbolj idealne 3 ocene, ki si jih v šoli vsak želi…

Tudi za vas starše bo sedaj nastopilo obdobje, ko se boste lahko končno malo spočili. Kolikokrat sem zapisal kako veliko delo ste opravili v teh dneh na daljavo… Služba, šola, vzgoja, gospodinjska dela, ter seveda skrbi… Tudi vas bodo dosegli prazniki in tudi učitelji več ne boste potrebovali biti… vzemite si čas za svojo sprostitev, svoje razvajanje s knjigo, filmom, športom… Otrok se bo gotovo zamotil sam, prav je da se znajde tudi sam in to si, verjemite, tudi želi… Pustite si uživati, tudi v teh dneh, ko smo že na koncu tunela in bo potrebna energija na nove prilagoditve, ki bodo potrebne v »novem življenju« po koroni na vseh področjih…

A vse bo gotovo O.K., ker razumemo, smo prilagodljivi in empatični… Vesel sem, da smo Ljudje, vesel, da živimo v tako izjemni državi, ki se dejansko trudi z vsemi svojimi aparati, da pride do slehernega človeka, do slehernega državljana… Kolikokrat smo nehvaležni za vse to… Poglejte samo kaj se dogaja trenutno v tako opevani Ameriki?!

O vseh spremembah zaključka leta, ki bodo v tem šolskem letu v jutrišnji objavi, ker je prav, da vse izvedo najprej učitelji, ki vam bodo vse potem tudi dodatno razlagali, danes pa premierno nadaljevanje »starševske himne«, mame našega učenca, ga. Tee Južnič…

Pouk na daljavo – 2. del

Sestra se smeje, da pišem sonete,
da mogla prijavit bi se med poete.
Je rekla, očitno nobenmu nisem bedna,
da hoče nadaljevanje do konca tedna.

Nadaljevanka je sicer bila že v glavi
a hotla sem najprej uživati v slavi.
Všečki, delitve, TV in revije,
bogve do kje se lahko to razvije .

Materiala še polno, ni se za bati,
a stanje je bolje, to moram priznati.
Najbrž je slišal, da moj je prijatelj
z mano na facebooku lastni ravnatelj.

Šola domača za zdaj še kar traja,
jaz pa doma grem od pekla do raja,
potem spet nazaj, ni videti kraja,
baje bo to trajalo še vsaj do sred maja.

Zaenkrat je v planu, da poučevanje zaključim,
nato po potrebi se na odvajanje vključim.
A najprej pa sebi sem dala nalogo:
“Pojdi v Mercator po novo zalogo!”

Ga. Tea – seveda sem in smo VSI učitelji vaši prijatelji, v vsakem primeru… Naš cilj je vsaj pod mojim vodenjem enak vašemu, to bodite popolnoma prepričani… Ne samo, da predamo učencem čimveč znanja, temveč tudi da otroka pripravimo na življenje, ki zahteva danes ogromno kompetenc… Tudi naša velika želja je, da prav vsak otroček, ki pride v našo šolo, iz nje oddide kot zrel/a mladostnik/ica, ki bo znal v življenju izbirati prave poti…

Hvala za vaše pozitivne misli in brez skrbi – vse te vrstice in rime bodo našle ustrezno mesto na eni od šolskih sten, saj take zgodbe »slovenska šola« še nikoli ni pisala…

In še rezultati vikenda – 40 brisov, vsi NEGATIVNI…

Čestitam vsem za dolžno skrb, bravo Kočevje in bravo Kočevci…

Peter Pirc, ravnatelj