Bodi dober, bodi kul do starejših!

Projekt »Bodi dober, bodi kul!« poleg podpore znanih ambasadorjev poteka tudi pod pokroviteljstvom predsednika države in se uspešno širi po vsej Sloveniji. Glavna ideja projekta je mladim ponuditi možnost, da postanejo vzorniki, širijo optimizem, dobroto in sodelovalen duh.

V ponedeljek, 18.11.2019, so tako učenci in učitelji OŠ Zbora odposlancev obiskali Dom starejših občanov Kočevje.

S kratkim kulturnim programom v izvedbi Mladinskega pevskega zbora, Otroškega pevskega zbora Piki Jakob in Kvarteta učiteljskega pevskega zbora, so na obraz oskrbovancev pričarali radost in iz njih celo izvabili petje. Dogodek je ganil vse prisotne – predvsem z zavedanjem, kako malo je potrebno, da nekomu polepšaš dan.

Projekt »Bodi dober, bodi kul!« je na naši šoli zastopan tudi v obliki zbiranja listkov z zapisanimi dobrimi deli, zbiralni akciji papirja, hrane in pripomočkov za nego muc in kužkov pod okriljem Društva za zaščito živali Kočevje. Več informacij lahko pridobite pri članih tima projekta.

Prijazno vabljeni, da se nam pri kateri koli od aktivnosti pridružite.

Tim BDBK

Urška BAKOVIĆ, Peter GRADIŠAR in Peter PIRC