V sredo, 13. 3. 2019, so učenci gledališkega krožka Tretješolci nastopili v prostorih KCK na območnem srečanju otroških gledaliških skupin. Srečanje, z naslovom Z gledališčem v pomlad 2019, so z gledališko predstavo Nekoč je bila otvorili naši gledališčniki. Poleg Tretješolcev so na srečanju nastopili še:

• skupina Ježki Vrtca Ribnica s predstavo Jaz sem najmočnejši,
  • Mavrično gledališče OŠ Ljubo Šercer v sodelovanju s KUD »Jazbec in partnerji« predstavo Velika repa,
  • lutkovna skupina Fiagole OŠ ob Rinži v sodelovanju s KUD »Jazbec in partnerji« s predstavo Medved, ki ga prej še ni bilo,
  • Umetniki OŠ dr. Ivana Prijatelja Sodražica s predstavo Strahovi iz pravljice in
  • Nagajivčki POŠ Željne s predstavo Ajša.

Po zaključku srečanja je za mentorje gledaliških skupin potekal še pogovor s selektorico gospo Ano Ruter, ki je predstave pohvalila in za vsako skupino predlagala možne izboljšave. Mentorici sva na svoje igralce zelo ponosni, saj so s svojo igro in energijo odigrali vrhunsko predstavo.

Jožica Sevšek in Maruša Mlekuž