Ob mednarodnemu dnevu knjig za otroke (2. april), smo drugošolci začeli z bralnim projektom Anjine pravljice. 2. april je tudi njen rojstni dan.  Anja Štefan je slovenska  pisateljicapesnica, pravljičarka in pripovedovalka ljudskih pripovedi. Ob zaključku bralne značke je že dvakrat obiskala tudi našo šolo. Njena dela smo spoznavali ob branju, reševanju pravljičnih nalog, ugank, deklamiranju pesmic, petju pesmic. Poslušali smo tudi zvočni zapis slovenskih ljudskih pravljic, ki jih pripoveduje. Izdelali smo lutke in dramatizirali Bobka in barčico ter tudi druge pravljice. V razredu smo uredili kotiček z njenimi pravljicami, pesmicami in ugankami. Obiskali smo mestno knjižnico in si izposodili njena dela ter jih brali.

Evelin Malnar