Vsako leto poteka na naši šoli proslava v spomin največjemu slovenskemu pesniku Francetu Prešernu, ki je umrl 8. februarja 1849.
Tako smo se v sredo, 7. 2. 2018, učenci OŠ Zbora odposlancev zbrali v avli šole, kjer je potekala kulturna prireditev ob Prešernovem dnevu.
Najprej smo vsi skupaj zapeli slovensko himno – Zdravljico, poslušali zabaven uvod voditelja proslave Nejca in si ogledali kratko predstavo sedmih razredov. Prisluhnili smo tudi recitaciji Prešernove pesmi, prevedene v nemščino, in si ogledali ples četrtošolcev.
Ob kulturnem prazniku nas je nagovoril tudi ravnatelj in podelil nagrade učencem, ki so zmagali na literarnem nagradnem natečaju Bonbončki iz otroštva; prebrani pa so bili tudi nagrajeni spisi.
Na koncu kulturnega programa sta nam zapela še šolski bend in pevski zbor.
Gaja in Sara, 9. r