Na današnji pustni dan smo dobili obisk iz Srednje šole Kočevje. Obiskala nas je dijakinja Alenka, ki je za nas pripravila projekt Poklici. Po uvodni predstavitvi srednje šole smo v prvi delavnici spoznali poklic mizar, prodajalec in kovinar. S pomočjo slik smo ugotavljali, kaj sodi h kateremu poklicu.

Druga delavnica pa je bila najimenitnejša. Igrali smo se prodajalno. Vsi učenci smo dobili denar, s katerim smo kupovali različne stvari – balone, knjigice, pobarvanke, peresa, plišaste igrače,… Najboljše od vsega pa je bilo, ko je Alenka rekla, da vse kupljene stvari lahko obdržimo. Obenem pa smo se urili v vljudnostnih frazah in računanju z denarjem.

Lepo se zahvaljujemo Alenki, mentorici Nataši Tekavec in komaj čakamo, da se ponovno srečamo.

Učenci in učiteljici 1.c