1. aprila, ob mednarodnemu dnevu knjig za otroke, smo tretješolci začeli s projektom Svetlanine pravljice. Prvi dan je bil namenjen danskemu pravljičarju H. C. Andersenu in njegovim pravljicam.Ostale dni v mesecu aprilu in maju smo namenili naši pisateljici, pravljičarki, pesnici, igralki, šansonjerki Svetlani Makarovič in njenim delom. V razredu smo uredili kotiček z njenimi pravljicami in pesmicami. Brali smo Sovico Oko, Pekarno Mišmaš, Pod medvedovim dežnikom, Škrata Kuzmo, Hrčkovo hruško, Veverička posebne sorte … Poslušali smo tudi nekaj zvočnih zapisov pravljic, ki jih pripoveduje Svetlana.Njena dela smo spoznavali ob branju, reševanju pravljičnih nalog, ugank, deklamiranju pesmic, petju pesmic. Ustvarili smo knjižico o njenem življenju, delu in jo opremili z ilustracijami. Pri likovni umetnosti smo s svinčnikom narisali njen portret, iz škatel smo ustvarili Pekarno Mišmaš.

Evelin Malnar