V zaledju dolenjskih gričev stoji kraj poimenovan Mirna. Ob vhodu v mirnsko dolino, je vasica, kjer stoji ranč Aladin. Ime je dobil po kameli.V sredini meseca maja so se na ranč odpeljali učenci podaljšanega bivanja. Takoj ob vstopu na ranč so se jim na široko odprle oči. Imeli so kaj videti. Poleg veliko različnih vrst živali so  otroke pritegnila igrala v obliki lesenega gradu, tobogani, trampolin, plezala,lokostrelstvo, tematske igre, “fonzijev” rudnik diamantov, streljanje z mehkimi žogicami, letno sankališče, metanje na koš, hiša strahov… Otroci so se po skupinah zabavali in družili na igralih, se sprehajali po ranču, ter pod vodstvom gospoda Dejana podrobneje spoznavali živali. Videli in spoznali so  živali s skoraj vseh kontinentov, od rakuna, ježevca, nosatega medveda, lam do dvogrbe kamele in še in še. Najbolj zanimiv in nevsakdanji dogodek pa je bil vsekakor, ko so učenci kot prvi, še pred oskrbnikom, v kletki zagledali riso, ki je ravno med našim obiskom skotila dva mladička.

Nad obiskom ranča so bili učenci več kot navdušeni in zagotovo se še kdaj vrnejo.