V soboto 22.aprila 2017 je 11 mladih planincev naše šole skupaj s planinci ostalih kočevskih šol in mentorji odpravilo na 1536 m visoko Zelenico. Pot se je začela na Ljubelju. Z velikega parkirišča so nas planinski smerokazi usmerili za Zelenico. Strmina, ki smo jo premagovali nas je hitro ogrela. Pot nas je vodila skozi gozd in smučišče, ki se je pod kočo na Vrtači vzpela nekoliko bolj strmo. Od koče nas je pod vodila po bolj skalnem terenu med ruševjem do Doma na Zelenici. Skrbniki so bili zelo gostoljubni in prijazni. V koči smo se najprej malo okrepčali, nato pa izpolnili dnevnike. Nazaj smo se vrnili po malce daljši, vendar manj strmi poti. Malo pred koncem smo se ustavili še na travnatem pobočju ter izkoristili čas tudi za igro.

Nadja Oberstar