Občina Kočevje je v želji, da mlade spodbudi k razmišljanju o domačem mestu, razpisala literarni natečaj Kočevje, moje mesto 2030. Na natečaju so sodelovale vse šole kočevske občine.
Učenci OŠ Zbora odposlancev ste se kar pridno odzvali na izziv in dokazali, da si zmorete in želite Kočevje predstavljati v prihodnosti kot uspešno, prijetno in predvsem vaše mesto. Najizvirnejši prispevki so bili 23. junija na mestni ploščadi v okviru prireditve Igre pod lipo tudi nagrajeni.
Nagrajena spisa – avtorja Žiga Murn Lindič iz 7. c in Maja Janeš iz 8. b – ter pesem, ki jo je spesnil Luka Južnič iz 6. b, si lahko preberete s spodnjih priponkah, lahko pa jih boste skupaj s prispevki učenci ostalih šol zasledili v časopisu Kočevska.

Petra Debelak

Prispevek: Žiga Murn Lindič